İnsansız Hava Araçları

Uzaktan kumanda edilen bir tür uçak olan insansız hava araçları (drone), birçok farklı amaçla kullanılabilmektedir. Mevcut özelliklerinin dışında çeşitli ek aparatlar takılarak özel amaçlara uygun hale de getirilebilirler. Örneğin kamera takılarak havadan görüntü almaya imkan sağlamak gibi birçok özellik eklenebilmektedir. İlk üretilmeye başlandığı dönemlerde daha çok askeri amaçlı kullanılmakla beraber günümüzde hobi veya havadan video ve fotoğraf çekimi gibi farklı amaçlarla da kullanılabilmektedir.

Firmamız daha çok hobi amaçlı ve havadan görüntü çekimi amaçlı kullanımlara uygun drone modelleri üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca, bu yönde drone üretimi yapan DJI firmasının Türkiye temsilcisi olarak ürün satışlarını gerçekleştrimektedir.

İnsansız hava araçları ile ilgili gerçekleştirdiğimiz ar-ge faaliyetleri sonucunda sürekli olarak yeni özellikler eklenmekte veya mevcut özelliklerin kullanılabilirliği arttırılmaktadır.

Firmamız insansız hava araçlarının kullanımı ile ilgili eğitim faaliyetleri gerçekleştirmekle bareber gerekli bütün teknik servislik hizmetlerini de vermektedir.

Firmamızın faaliyet alanları içerisinde bulunan medya/prodüksiyon hizmetleri kapsamında yapılan çalışmalarda insansız hava araçları kullanılmaktadır.