Fg Digital olarak ana faaliyet alanlarımızın dışında çeşitli sektörlerde iştiraklerde bulunmuştur. Bunlardan biri de Fitoterapi ve gıda takviyeleri alanlarında çalışmalar gerçekleştiren Pharmafit firmasıdır.

Arkopharma Genel Bakış

Arkopharma: Fitoterapi ve gıda takviyeleri alanlarında Avrupa lideri
Arkopharma Laboratuarları, 25 yılı aşkın süredir uzmanlığını, araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla insanların sağlıklı kalabilmeleri ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri konusunda yoğunlaştıran bir Fransız markasıdır.

Fitoterapi (bitkilerle tedavi) ve gıda takviyeleri alanlarında Avrupa´da lider olan Arkopharma, dünya genelinde 12 şubeye sahiptir ve 65´in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

Arkopharma % 100 doğal tıbbi bitkilerin üretiminde, Arkopharma Laboratuarları tarafından geliştirilen patentli özel üretim teknolojisi “kriyobroyaj” yöntemini kullanır.

Arkopharma Sağlık Bakanlığı onaylı ürünleriyle besin takviyeleri alanında bir ilke imza atmıştır.
Arkopharma 1997 yılında ilk %100 bitki kökenli kapsülleri geliştirerek fitoterapi alanındaki liderliğini bir kez daha kanıtlamıştır.
Güvenilirliği ve standardizasyonu garanti altına alınmış yüksek kalitedeki ürünler, ödün vermeksizin yapılan üretim kontrolleri ile piyasaya sunulmaktadır. Ürünlere ait etkinlikler, klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Misyon

Fitoterapi, derinlemesine etkinliğiyle, yan etki kaygısı duyulmadan, doğal savunma mekanizmalarını tetikleyerek vücudun doğru dengeyi sağlamasına katkıda bulunmaktadır.