Helikopter

FG Digital olarak, özellikle ultralight sınıfı helikopterler ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Ultralight sınıfı helikoterler diğer helikopterlere göre büyük avantajlar sağlamakta ve kullanıcı yelpazesini oldukça genişletmektedir. Örneğin, ultralight sınıfı bir helikopter iniş- kalkış yapmak için ayrıca bir piste ihtiyaç duymaz ve 10 m2 lik bir açık alanda rahatlıkla iniş- kalkış yapabilir. Ayrıca bu helikopterlerin kullanımı çok daha kolaydır ve kişisel kullanıma uygundur. Ve tabi ki diğer helikopterlere göre fiyatı oldukça uygundur.

Bize göre ultralight sınıfı helikopterler geleceğin kişisel ulaşım araçları arasında önemli bir yer teşkil edecektir. Çünkü özellikle büyükşehirlerde, mevcut ulaşım yöntemleri artık yeterli gelmemektedir ve sınırları yeteri kadar zorlanmıştır. İlerleyen zamanlarda bu çok daha büyük bir problem haline gelecek ve alternatif ulaşım yöntemlerine ihityaç duyulacaktır. Özellikle Karayolu ulaşım esnasında kaybedilen zaman, iş adamı gibi zamanı çok verimli kullanmak zorunda olan kişiler için büyük kayıplar anlamına gelmektedir. Bu noktada ultralight sınıfı helikopterler problemin çözümüne getirdiği etkili çözümler sayesinde alternatif bir ulaşım aracı olarak ortaya çıkacaktır.

FG Digital olarak, bu alanda birçok çalışma gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu anlamda dünyadaki ilk lisanslı ultralight sınıfı helikopteri geliştiren Cicare firması ile yapılan ticaret anlaşması gereği Cicare’nin ortadoğu temsilcisi olarak ürün satışlarını gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca yine Cicare firmasıyla yaptığımız yeni anlaşmalarla birlikte farklı modellerin geliştirilmesi ve ürün yelpazesinin daha da genişletilmesi için ortak ar-ge çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.

Aynı zamanda bu helikopterlerin kullanımının öğrenilmesi için gerekli pilotaj eğitimleri ile ilgili simülasyon ve eğitim hizmetlerini de sunmaktayız.